Ženska mreža Hrvatske    

Press clips
Women's Network Croatia
IV. - XII. 2005.
gender
Informacije
Sadržaj
 


Press clipping 2004.
 |  Press clipping I. - III. 2005.  Press clipping 2006.

  ONLINE   SPREMLJENO
Ženska mreža press clipping
HINA-Iskon portal 22.12.2005. Ženska mreža:
'Suci su needucirani i neosjetljivi'
ravnopravnost
Večernji list 20.12.2005.
Ženska mreža objavila izvještaj u kojem stoji da su žene najdiskriminarije u obrazovnom sustavu
U udžbenicima žene nose slamu, a muškarci voze aute
Izrezak
Večernji list 18.12.2005.
Primorac ignorira grupe za ravnopravnost spolova
Izrezak
Glas Istre 14.12.2005.
Raspada se Savjet za razvoj civilnog društva
Novi list 10.12.2005.
Večernji list 1.12.2005.
Novac od kazni dati žrtvama
Prijedlog Ženske mreže Vladi RH za otvaranje posebnog računa
Izrezak
Feral Tribune 17.11.2005.
Večernji list 4.11.2005.
Novi list 26.10.2005.
Slobodna Dalmacija 1.10.2005.
HINA 30.9.2005.
Index 30.9.2005.
Feral 29.9.2005.
Glas Istre 26.9.2005.
Novi list 23.9.2005.
Slobodna Dalmacija 30.8.2005.
Novi list 20.8.2005.
Glas Slavonije 30.7.2005.
Kvinna till kvinna 15.6.2005. Kroatiska kvinnor kämpar för kvotering
Izrezak
Slobodna Dalmacija 8.6.2005.
Žene i dizajn
Izrezak
Feral Tribune 19.5.2005.
Izrezak
Karlovački tjednik 17.5.2005.
Samo dvije liste imaju više od 40 post žena
Izrezak
Vjesnik 13.5.2005.
Zahtjevi Ženske mreže budućoj zagrebačkoj vlasti
Izrezak
Index - Hina 12.5.2005.
Izrezak
HRT 12.5.2005.
Ženska udruga Izvor iz osječkog prigradskog naselja Tenja, kao članica Ženske mreže, pozvala je županijske i gradske odbore svih političkih stranaka da prilikom sastavljanja kandidacijskih lista vode računa o ravnopravnoj zastupljenosti žena i muškaraca
 
Večernji list 6.5.2005.
Borba za žene na izborima do Strasburga
Izrezak
Večernji list 5.5.2005.
Zakon o ravnopravnost spolova nema izvršnu odredbu pa je čisto šminkerski i za vanjsku upotrebu
Izrezak
Slobodna Dalamacija 2.5.2005.
 
Večernji list 25.4.2005.
Novi list 27.4.2005.
Slobodna Dalamacija 26.4.2005.
Izrezak
Nacional
Glas Slavonije 23.4.2005.
Ženska mreža: Liste bez žena nedemokratske
Izrezak
Feral tribune 22.4.2005.
Feministički časopis "Kruh i ruže" broj 25: Žensko potpitanje, prikaz
Izrezak
 
Večernji list 19.4.2005.
Žene samo kao predizborni adut
Izrezak
 
Jutarnji list 18.4.2005.
Ženska mreža o Uredu za udruge
Izrezak
Karlovački list 18.4.2005.
Ženska mreža nezadovoljna Vladinim Uredom za udruge
Izrezak
Večernji list 18.4.2005.
Optužuju Vladin ured: Sramotni pokušaj zatiranja civilnog društva
Izrezak
Index - HINA 17.4.2005.
Elle travanj 2005.
Nema li svaka od nas pravo na to da ima bebu?
Izrezak
Vjesnik - Obiteljski glas 12.4.2005.
Istraživanje Ženske mreže: Cijena etikete za grijeh i zločin
Izrezak
Poslovni dnevnik 11.4.2005.
Žene i zapošljavanje:
Tražim suradnika, može biti i žena
Izrezak
Vjesnik 11.4.2005.
Pokuda kao pohvala: Ljilja Vokić pohvalila novinarku Lilek kudeći je
Izrezak
Jutarnji list - Magazin 2.4.2005.
Zašto žene koje žele pobaciti to ponekad ne mogu učiniti ni u licenciranim bolničkim ustanovama
Liječnici u bolnici glume priziv savjesti da bi privatno radili abortuse
Izrezak
Globus 2.4.2005.
Ministar znanosti, obrazovanja i sporta komentira odluku ravnateljice zagrebačke VII. gimnazije da aktivistima Iskoraka i Ženske mreže zabrani ulazak u školsku zgradu
Izrezak
Hrvatsko slovo 1.4.2005.
Udruga Teen Star o otvorenom pismu Ženske mreže, Kontre i Iskoraka:
Napad na roditelje koji odgovorno biraju
Izrezak
Jutarnji list 1.4.2005.
Vokić: Sukoba oko letaka nevladinih udruga nije bilo
Izrezak




Ured: B. Vidulić 28, 51550 Mali Lošinj
Telefon: 051 233 650 Fax: 051 233 567
e mail: koordinatorica@zenska-mreza.hr
Kontakt osoba: Bojana Genov, koordinatorica
Telefon 098 215 858


 
O nama

Civilno društvo
• Civilno društvo.hr, portal čiju je izradu potakla Nacionalna zaklada za razvoj civilnoga društva
Obnovljeno
6. travnja 2006.

Webmajstorica
Bojana Genov

 

Plakat za Dan žena 2006.

letak

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Ženska mreža Hrvatske okuplja organizacije, grupe i inicijative koje su prepoznale da su žene diskriminirane te ekonomski, politički i statusno marginalizirane. Vođena feminističkim principima Ženska mreža Hrvatske ne miri se s patrijarhalnim sustavom i suprotstavlja se svim oblicima diskriminacije po spolu.
 Women's Network Croatia unites organizations, groups and initiatives that recognized discrimination against women who are often economically and politically marginalized; it opposes all sorts of gender discrimination.
Korisni linkovi

Report 2005
Report 2005
Podloška za miša koja je naljutila Ljilju Vokić

Moja maternica, moji jajnici ...

Za veće učešće žena na kandidacijskim listama
ženska izborna kvota
   
Ženska mreža Hrvatske - Women's Network Croatia 2006.
 
vrh