NaslovnicaEnglishKontakt
nogodnomaster.jpg

Sadržaj
Naslovnica
Platforma Ženske mreže
Kodeks
Struktura
Članice Mreže
Izjave
Aktivnosti
Kolumne
Kampanje
Ženska mreža u medijima
Nasilje prema ženama
Korisni linkovi
Plan stranice

Facebook
facebook.png
Dan žena 2014.
2014-03-08 13.01.35.jpg
18 myths of prostitution

18 myths of prostitution
Dan žena 2013.

Dan žena 2010.
dug-zenama.jpg

Dan žena 2009.
crkva

Koalicija za sekularizam
100 godina ...
Dan žena 2008.
let082.jpg
Dan žena 2007.
3danzena07.jpg
Press clips

Press clipping 2005.
Ženska mreža u medijima 2005. Ispis E-mail
Administratorica   
Četvrtak, 28 Prosinac 2006
ONLINE SPREMLJENO
Ženska mreža press clipping
HINA-Iskon portal 22.12.2005. Ženska mreža:
'Suci su needucirani i neosjetljivi'
ravnopravnost
Večernji list 20.12.2005.
Ženska mreža objavila izvještaj u kojem stoji da su žene najdiskriminarije u obrazovnom sustavu
U udžbenicima žene nose slamu, a muškarci voze aute
Izrezak
Večernji list 18.12.2005.
Primorac ignorira grupe za ravnopravnost spolova
Izrezak
Glas Istre 14.12.2005.
Raspada se Savjet za razvoj civilnog društva
Novi list 10.12.2005.
Večernji list 1.12.2005.
Novac od kazni dati žrtvama
Prijedlog Ženske mreže Vladi RH za otvaranje posebnog računa
Izrezak
Feral Tribune 17.11.2005.
Večernji list 4.11.2005.
Novi list 26.10.2005.
Slobodna Dalmacija 1.10.2005.
HINA 30.9.2005.
Index 30.9.2005.
Feral 29.9.2005.
Glas Istre 26.9.2005.
Novi list 23.9.2005.
Slobodna Dalmacija 30.8.2005.
Novi list 20.8.2005.
Glas Slavonije 30.7.2005.
Kvinna till kvinna 15.6.2005. Kroatiska kvinnor kämpar för kvotering
Izrezak
Slobodna Dalmacija 8.6.2005.
Žene i dizajn
Izrezak
Feral Tribune 19.5.2005.
Izrezak
Karlovački tjednik 17.5.2005.
Samo dvije liste imaju više od 40 post žena
Izrezak
Vjesnik 13.5.2005.
Zahtjevi Ženske mreže budućoj zagrebačkoj vlasti
Izrezak
Index - Hina 12.5.2005.
Izrezak
HRT 12.5.2005.
Ženska udruga Izvor iz osječkog prigradskog naselja Tenja, kao članica Ženske mreže, pozvala je županijske i gradske odbore svih političkih stranaka da prilikom sastavljanja kandidacijskih lista vode računa o ravnopravnoj zastupljenosti žena i muškaraca
Večernji list 6.5.2005.
Borba za žene na izborima do Strasburga
Izrezak
Večernji list 5.5.2005.
Zakon o ravnopravnost spolova nema izvršnu odredbu pa je čisto šminkerski i za vanjsku upotrebu
Izrezak
Slobodna Dalamacija 2.5.2005.
Večernji list 25.4.2005.
Novi list 27.4.2005.
Slobodna Dalamacija 26.4.2005.
Izrezak
Nacional
Glas Slavonije 23.4.2005.
Ženska mreža: Liste bez žena nedemokratske
Izrezak
Feral tribune 22.4.2005.
Feministički časopis "Kruh i ruže" broj 25: Žensko potpitanje, prikaz
Izrezak
Večernji list 19.4.2005.
Žene samo kao predizborni adut
Izrezak
Jutarnji list 18.4.2005.
Ženska mreža o Uredu za udruge
Izrezak
Karlovački list 18.4.2005.
Ženska mreža nezadovoljna Vladinim Uredom za udruge
Izrezak
Večernji list 18.4.2005.
Optužuju Vladin ured: Sramotni pokušaj zatiranja civilnog društva
Izrezak
Index - HINA 17.4.2005.
Elle travanj 2005.
Nema li svaka od nas pravo na to da ima bebu?
Izrezak
Vjesnik - Obiteljski glas 12.4.2005.
Istraživanje Ženske mreže: Cijena etikete za grijeh i zločin
Izrezak
Poslovni dnevnik 11.4.2005.
Žene i zapošljavanje:
Tražim suradnika, može biti i žena
Izrezak
Vjesnik 11.4.2005.
Pokuda kao pohvala: Ljilja Vokić pohvalila novinarku Lilek kudeći je
Izrezak
Jutarnji list - Magazin 2.4.2005.
Zašto žene koje žele pobaciti to ponekad ne mogu učiniti ni u licenciranim bolničkim ustanovama
Liječnici u bolnici glume priziv savjesti da bi privatno radili abortuse
Izrezak
Globus 2.4.2005.
Ministar znanosti, obrazovanja i sporta komentira odluku ravnateljice zagrebačke VII. gimnazije da aktivistima Iskoraka i Ženske mreže zabrani ulazak u školsku zgradu
Izrezak
Hrvatsko slovo 1.4.2005.
Udruga Teen Star o otvorenom pismu Ženske mreže, Kontre i Iskoraka:
Napad na roditelje koji odgovorno biraju
Izrezak
Jutarnji list 1.4.2005.
Vokić: Sukoba oko letaka nevladinih udruga nije bilo
Izrezak
ONLINE SPREMLJENO

Vjesnik 31.3.2005. Ljilja Vokić: Učenici imaju svoje roditelje ili staratelje
Slobodna Dalmacija 30.3.2005. Ljilja Vokić: I nevladine udruge moraju postupati po propisima
Izrezak
Novi list 29.3.2005. Ženska mreža: Treba preispitati ugovore s Vatikanom
Glas Slavonije 29.3.2005. KAPTOL: Crkva dopušta pluralizam mišljenja
GENOV: PREISPITATI UGOVORE S VATIKANOM

Vjesnik 25.3.2005. KOMENTAR: Ljilja Vokić protiv seksi miševa
Izrezak
Večernji list 25.3.2005. Svaka čast Vokićki!
Izrezak
Novi list 24.3.2005. Osvrt: Tko to dira Ljilju Vokić?
Izrezak
Novi list 24.3.2005. AKTIVISTI NEVLADINIH UDRUGA RAZLJUTILI BIVŠU MINISTRICU PROSVJETE PROMOVIRANJEM SEKSUALNOG ODGOJA U ŠKOLAMA
Izrezak
Glas Slavonije 24.3.2005. Ženskoj mreži i Iskoraku zabranjen ulaz u školu
Izrezak
Vjesnik 24.3.2005. "Seksualna edukacija u školama, ne samo na porno stranicama"
Izrezak
Večernji list 24.3.2005. Ljilja Vokić oduzimala djeci podloške za miševe
Izrezak
Slobodna Dalmacija 24.3.2005. Ljilja Vokić usprotivila se dijeljenju materijala učenicima
Izrezak
Jutarnji list 24.3.2005. Ravnateljica VII. gimnazije žali se na Žensku mrežu i Iskorak
Izrezak
Večernji list 24.3.2005. IZBORI: Na listama svaka druga žena
Izrezak
Index.hr 24.3.2005. Ljilja Vokić iz škole izbacila aktiviste "Ženske mreže" i "Iskoraka"
Radio 101 23.3.2005. Sukob Lijlje Vokić i članova udruga Iskorak, Kontra i Ženska mreža
Vecernji list online 23.3.2005. SEKSUALNI ODGOJ Ženska mreža bezuspješno u gimnaziji Ljilje Vokić
Oduzimala djeci podloške za miševe
T-portal 23.3.2005. Vokić čuva učenike od letaka o seksualnosti
Iskon portal 23.3.2005. Podlošci za miševe s porukom 'seksualna edukacija u školama, ne samo na pornostranicama' naljutili su Ljilju Vokić koja je novinare i aktiviste istjerala iz škole.
Ukljucise.org 23.3.2005. Ljilja Vokić, nije dozvolila aktivistima udruga "Ženska mreža" i "Iskorak" da učenicima podijele podloške za miševe
Slobodna Dalmacija 23.3.2005. ŽENSKA MREŽA HRVATSKE ZAHTIJEVA ISTRAGU O KRŠENJIMA ZAKONA
Trećina licenciranih medicinskih ustanova ne obavlja pobačaj
Izrezak
Jutarnji list 23.3.2005. Teen Star ne proziva članove povjerenstva
Izrezak
Zagreb News 23.3.2005. Teen Star napao povjerenstvo
Izrezak
Novi list 19.3.2005. KOORDINATORICA ŽENSKE MREŽE RH BOJANA GENOV O NJUJORŠKOM ISKUSTVU I PREDSTOJEĆIM IZBORIMA; Muškarci surovo brane područje politike
Izrezak
Slobodna Dalmacija 17.3.2005. UDRUGA TEEN STAR APELIRA NA MINISTARSTVO ZNANOSTI, OBRAZOVANJA I ŠPORTA: Omogućite slobodan izbor spolnog odgoja u školama
Izrezak
Večernji list 17.3.2005. Teen star aludira na Žensku mrežu, Iskorak i Kontru
Izrezak
Vjesnik 15.3.2005. Ženska mreža ogorčena prijedlogom legalizacije prostitucije
Izrezak
Novi list 9.3.2005. Prosvjed Ženske mreže zbog sve lošijeg položaja žena u Hrvatskoj
MAKNITE KRUNICE S NAŠE VUNICE!

Izrezak
Slobodna Dalmacija 9.3.2005. Ministrica Kosor s predstavnicama Ženske mreže - "Maknite krunice s naše vunice "
Izrezak
Vjesnik 9.3.2005. Prosvjed za prava žena: Ženska mreža iskazala nezadovoljstvo radom Vlade i ministarstava u provođenju politike promicanja ravnopravnosti spolova
Izrezak
Vjesnik 9.3.2005. SDP se zauzima za više žena u politici - ne podržava prijedlog Ženske mreže o spolnim kvotama kao razumljiv, ali preradikalan
Izrezak
Slobodna Dalmacija 9.3.2005. Članice Domina i Ženske mreže dijelile letke za Dan žena: Ravnopravnost od vlasti počinje
Izrezak
Glas Slavonije 9.3.2005. Ženska mreža prosvjedovala na Dan žena
Izrezak
Večernji list 9.3.2005. Prosvjed Ženske mreže na Dan Žena
Izrezak
Slobodna Dalmacija 8.3.2005. Borbeni pozdrav za Dan žena
Izrezak
Jutarnji list 8.3.2005. Na poslu kažnjene zbog trudnoće
Izrezak
Vjesnik 8.3.2005. Nadzastupljene među nezaposlenima, podzastupljene u politici
Izrezak
RTL televizija 8.3.2005. Prosvjed Ženske mreže:
Više žena na izbornim listama u predstojećim lokalnim izborima
24 sata 8.3.2005. Žene za vraćanje 8. ožujka među državne blagdane
Večernji list 8.3.2005. Danas prosvjedni marš žena
Izrezak
Index.hr - HINA 8.3.2005. ŽENSKA MREŽA HRVATSKE PROSVJEDOM I PRIZNANJIMA OBILJEŽILA 8. OŽUJKA
Radio slobodna Europa 8.3.2005. "Bez žena ne može!", "Nećemo natrag"
Karlovački list 5.3.2005. Žene slabo uključene u lokalnu politićku vlast
Izrezak
Hrvatsko slovo 4.3.2005. Hajka zastupnika "projekata smrti"
Izrezak
Večernji list 3.3.2005. Nezadovoljne žene: Najava skupa za Dan Žena
Izrezak
Jutarnji list 2.3.2005. IDS i SDP tvrde da neće samo deklarativno stavljeti žene ne kandidacijske liste
Izrezak
Novi list 2.3.2005. O zakonima odlučuju klerici i oportunisti
Izrezak
Glas Istre 2.3.2005. Naši prijedlozi ne prolaze jer o zakonima odlučuju klerici i oportunisti
Glas Istre 2.3.2005. S OKRUGLOG STOLA O NAČELU RAVNOPRAVNOSTI SPOLOVA NA KANDIDACIJSKIM LISTAMA:
Istarski saborski zastupnici obećali podršku

Izrezak
Novi list 1.3.2005 Ženska mreža najavila prosvjed za Dan žena
Izrezak
Jutarnji list 1.3.2005 Prosvjed Ženske mreže za Dan žena
Izrezak
Večernji list 1.3.2005. DAN ŽENA: Ženska mreža najavila prosvjed
Izrezak
Slobodna Dalmacija 1.3.2005. Ženska mreža u otvorenom pismu Mesiću i Šeksu:
Obilježite Dan žena
Izrezak
Vjesnik 1.3.2005 Ženska mreža Hrvatske najavila prosvjed za Dan žena
Izrezak
Glas Slavonije 1.3.2005. Ženska mreža Hrvatske najavila prosvjed za Dan žena
Izrezak
Novi list 28.2.2005. Ženska mreža: Spolni odgoj mora biti znanstveno utemeljen
Izrezak
Glas Istre 28.2.2005. Ženska mreža; Spolni odgoj treba biti redovni, a ne izborni školski sadržaj
Izrezak
Glas Istre 26.2.2005. JAJNICI & TAJNICI
Potpisujem poruku Ženske mreže Hrvatske - Moja maternica, moji jajnici; o njima ne mogu odlučivati državni i crkveni tajnici!
Izrezak
Glas Istre 26.2.2005. Aktivistice Centra za građanske inicijative dijelile naljepnice "Moja maternica, moji jajnici";
O njima ne mogu odlučivati državni i crkveni tajnici
Izrezak
Slobodna Dalmacija 25.2.2005. Ženska mreža organizira mirni prosvjed 8. ožujka
Izrezak
Glas Istre 24.2.2005. Hoće li na predstojećim lokalnim izborima biti više ženskih kandidata?
Izrezak
Karlovački list 24.2.2005. "Žene u Saboru čuvaju mjesto dok se posrnuli muškarci ne vrate"
Izrezak
Večernji list 22.2.2005. Ženska mreža: Povratak Žužula i Hebranga u Sabor - problematična poruka građanima
Izrezak
Slobodna Dalmacija 22.2.2005. Ženska mreža: S povratkom Žužula i Hebranga - manje žena u Saboru
Izrezak
Jutarnji list 22.2.2005. Ženska mreža: S povratkom Hebranga i Žužula bit će još manje žena u Saboru
Izrezak
Jutarnji list 22.2.2005. ŽMH: Izborne liste sa 40 posto kandidata istog spola
Izrezak
Online.hr - HINA 21.2.2005. ŽENSKA MREŽA: POVRATAK HEBRANGA I ŽUŽULA ZNAČI I JOŠ MANJE ŽENA U SABORU
Radio 101 21.2.2005. Država ne bi smjela niti govoriti o političkom konsenzusu crkve, struke i nevladinih organizacija, nego poštivati preuzete međunarodne obveze i postignuti standard razine ljudskih prava.
Katolički radio 20.2.2005. Totalitarizam anti-crkvene kampanje
Iskon - HINA 20.2.2005. Koliko su Hrvatice ravnopravne?
UN-ov Centar za informiranje objavio je da još osam država, među kojima je i Hrvatska ima seksističke zakone, koji de facto omogućavaju diskriminaciju žena
Slobodna Dalmacija 19.2.2005. Ženska mreža Hrvatske traži od resornog ministra da naloži uklanjanje ideoloških i vjerskih poruka iz zdravstvenih ustanova: DUM-DUM METAK U SAVJEST
Izrezak
Večernji list 18.2.2005. Udruge najavile i tužbe zbog kršenja ljudskih prava
Izrezak
Vjesnik 12.2.2005. Vjesnik u skloništu za žene karlovačke ženske grupe Korak
Vjesnik 11.2.2005. Sobol: HDZ blokirao inicijativu Ženske mreže Hrvatske
Izrezak
Dnevnik 11.2.2005. U lokalnoj upravi samo sedam posto žena - HDZ blokira žensku izbornu kvotu
Izrezak
Novi list 11.2.2005. Sobol: HDZ opstruira Žensku mrežu
Izrezak
Jutarnji list 10.2.2005. Udruge traže ocjenu seksualnog odgoja
Izrezak
Slobodna Dalmacija 10.2.2005. HELENA ŠTIMAC-RADIN: Hrvatska nema seksističke zakone
Večernji list 5.2.2005. Žene bez čelnih funkcija
Izrezak
Vjesnik 2.2.2005. Ženska mreža: Stranke ne poštuju Zakon o ravnopravnosti spolova
Izrezak
Večernji list 2.2.2005. Premalo žena na čelmim stranačkim funkcijama
Izrezak
Slobodna Dalmacija 1.2.2005. Ženska mreža i B.a.Be. o indirektnoj diskriminaciji:
Žene u udžbenicima inferiorne i pasivne
Izrezak
Večernji list 1.2.2005. Ženske udruge: Vlada prikrila istinu od UN-a
Izrezak
Večernji list 1.2.2005. Ženska mreža Hrvatske i B.a.B.e. o izvješću o diskriminaciji žena predanom UN-u
Žene u udžbenicima u opancima uz ognjišta
Izrezak
Novi list 1.2.2005. PRIMORČEVE IZMJENE DIJELA SADRŽAJA VJERONAUKA ZA OSMI RAZRED OCIJENJENE NEDOPUSTIVIM I DISKRIMINIRAJUĆIM:
Homoseksualnost i incest iz »pogrešnih« u »grešne« oblike seksualnosti

Izrezak
Nacional 1.2.2005. Seksualni odgoj Hrvata u rukama homofoba
Izrezak
Vjesnik 1.2.2005. Vladino izaslanstvo bez odgovora na brojna pitanja UN-ova Odbora
Slobodna Dalmacija 1.2.2005. U lokalne izbore uključuju se feministkinje:
Domine za više žena u vlast
Izrezak
Jutarnji list 31.1.2005. Koordinatorica ŽMH Bojana Genov koja je zajedno s pravnicima Iskoraka i Kontre zatražila suspenziju Teen Stara bira 3 osobe tjedna
Izrezak
Slobodna Dalmacija 29.1.2005. Lukač Koritnik: Ugrožena su ženska reproduktivna prava
Izrezak
Novi list 29.1.2005. UN: Hrvatska je zemlja sa seksističkim zakonima:
Pritiskat ćemo Vladu da prihvati UN-ove preporuke, govori koordinatorica Ženske mreže Bojana Genov

Izrezak
Vjesnik 29.1.2005. Rasprava o spolnom odgoju i obrazovanju u školi
Ženska mreža zabrinuta
Izrezak
Glas Slavonije 29.1.2005. ODBOR UN-a ZA UKLANJANJE DISKRIMINACIJE ŽENA LOŠE OCIJENIO HRVATSKU
Jutarnji list 29.1.2005. UN zabrinut zbog položaja Romkinja u Hrvatskoj
Izrezak
Novi list 28.1.2005. Program TeenSTAR u školama na neviđeno!
Vjesnik 28.1.2005. Dječaci u šetnji. učiteljice s djevojčicama pričaju o "škakljivim" temama
Izrezak
Novi list 27.1.2005. Ženska mreža, Iskorak i Kontra traže ostavku Primorca
Izrezak
Jutarnji list 27.1.2005. Program Teen star treba hitno povući iz škola jer širi vjerske dogme
Izrezak
Slobodna Dalmacija 27.1.2005. ISKORAK, KONTRA I ŽENSKA MREŽA ZALAŽU SE ZA
HITNO RASPUŠTANJE POVJERENSTVA ZA PROSUDBU: Udruge traže suspenziju spolnog odgoja TEENStar
Izrezak
Dnevnik 27.1.2005. Udruge: Povjerenstvo za spolni odgoj je nekompetentno
Izrezak
Glas Slavonije 27.1.2005. MINISTAR ZNANOSTI, OBRAZOVANJA I SPORTA NA UDARU ZBOG PROGRAMA SPOLNOG ODGOJA TEENSTAR: Ženska mreža, Iskorak i Kontra traže ostavku Primorca
Vjesnik 27.1.2005. Primorca treba smijeniti ako je program Teen Star uveden na preporuku HBK
Izrezak
HINA 26.1.2005. POVJERENSTVO ZA SPOLNI ODGOJ - NEKOMPETENTNO
Izrezak
Večernji list 26.1.2005. UVOĐENJE SPOLNOG ODGOJA U ŠKOLE: Ministarstvo znanosti najavilo javnu raspravu
Večernji list 26.1.2005. UDRUGE ŽENSKA MREŽA HRVATSKE I ISKORAK:
Povjerenstvo za spolni odgoj nekompetentno, Gruden homofob

Vjesnik 25.1.2005. Ženska mreža Hrvatske protestira zbog šikaniranja žena koje traže abortus: Uklonite pro life promidžbu iz zdravstvenih ustanova
Izrezak
Novi list 25.1.2005. ŽENSKA MREŽA TRAŽI OD MINISTARSTVA ZDRAVSTVA PROMPTNU AKCIJU: U ginekološkim ambulantama i pjesmama protiv abortusa
Slobodna Dalmacija 25.1.2005. Ženska mreža pisala ministru Hebrangu
Izrezak
Glas Slavonije, 25.1.2005. U ginekološkim ambulantama i pjesmama protiv abortusa
Glas Slavonije, 21.1.2005. Naoružane konvencijom, u obračun s diskriminacijom
Izrezak
Novi list 15.1.2005. KRATAK VODIČ KROZ KONVENCIJU O UKLANJANJU SVIH OBLIKA DISKRIMINACIJE ŽENA: oboružane konvencijom u obračun s diskriminacijom
Novi list 14.1.2005. GAFOVI PREDSJEDNIČKIH KANDIDATA
Slobodna Dalmacija 13.1.2005. NEVLADINA UDRUGA ŽELI PUNU ISTINU O SEKSUALNOM ZLOSTAVLJANJU U VOJSCI
Vjesnik 11.1.2005. B.a.B.e. u ulozi rezonatora stranačkih poruka
Karlovački list 11.1.2005. Kampanja za veće učešće žena na lokalnim listama
Izrezak
Jutarnji list 10.1.2005. Ženske udruge: Izađe li Mikšić na izbore u Zagrebu, organizirat ćemo demonstracije
Izrezak
Slobodna Dalmacija 10.1.2005. Ženska mreža protiv referenduma o pobačaju
Vjesnik 10.1.2005. Budući predsjednik i položaj žena
Novi list 10.1.2005. SAVEZ UDRUGA ŽENSKA MREŽA HRVATSKE: Kandidati o ženskim pravima
Slobodna Dalmacija 6.1.2005. ŽENSKA MREŽA HRVATSKE: Dvospolne izborne liste

 
Povratak na vrh!
© 2017 Ženska mreža Hrvatske - Women's Network Croatia
Povratak na vrh!